40. Gliwickie Spotkania Chóralne

40. Gliwickie Spotkania Chóralne są organizowane ze wsparciem finansowym firmy „Energopomiar” Sp. z o.o. z Gliwic, otrzymanym w ramach programu wolontariatu pracowniczego „Potrzebna pomoc”.


W dniach 22-23 kwietnia 2023 r odbędzie się już czterdziesta edycja Gliwickich Spotkań Chóralnych. Tegoroczny festiwal będzie składać się z dwóch koncertów.

Pierwszy z nich odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 19:00 w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas niego wystąpi Chór Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic oraz Akademicki Chór Politechniki Śląskiej z Gliwic. Pierwszy zespół wykona utwory sakralne a capella, natomiast drugi zaprezentuje utwór „Stabat Mater” Josefa Gabriela Rheinbergera z towarzyszącą partią organów organów w wykonaniu Michała Botora oraz wybór kompozycji sakralnych na chór a capella, prezentowanych podczas konkursów, festiwali w kraju i za granicą.

Drugi dzień festiwalowy odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 16:00 w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach o godzinie 16:00. Tego dnia zaprezentują się dwa chóry: Zespół Wokalny “Luna Plena” z Zabrza oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej. Chór z Zabrza wykona dawne i współczesne utwory sakralne a capella. Zespół z Wrocławia wykona utwór Boba Chilcotta „A Little Jazz Mass”, czyli bardzo oryginalną i efektowną aranżację jazzową mszy łacińskiej, w opracowaniu na chór z akompaniamentem fortepianu, kontrabasu i perkusji.


plakat wydarzenia

Oficjalna strona festiwalu "Gliwickie Spotkania Chóralne" organizowanego przez Akademicki Chór Politechniki Śląskiej